O supersproxFirma Supersprox produkuje zębatki od 1956 roku.

image1
Na zdjęciu powyżej Roger Maughfling (najwyższy) wręcza pracownikowi Jack Clay prezent z okazji przejścia na emeryturę. Jack pracował w Supersprox 25 lat (1960-1985).

Supersprox jest prawdziwym liderem w produkcji zębatek motocyklowych. Jest dostawcą dla większości europejskich producentów motocykli, takich jak KTM, Husqvarna, Betamotor S.p.A, Honda (HM Italy) i innych specjalistycznych marek. Posiada długie tradycje we wiedzy specjalistycznej w dziedzinie techniki motocyklowej. Firma dostarcza najlepszą jakość zębatek od 1959 roku. Została założona przez Rogera Maughfling, który był prawdziwym entuzjastą i kochał wszystko co miało silnik, ale w szczególności motocykle. Otworzył warsztat motocyklowy w środkowej Walii w Wielkiej Brytanii, gdzie zwykł pracować wiele godzin, a nawet spać. W tamtych czasach, pionierzy w branży musieli produkować własne części. Było to zaledwie kilka lat po zakończeniu drugiej wojny i racjonowanie wciąż istniało w Wielkiej Brytanii. Rogerowi często brakowało części, a w szczególności zębatek, dla motocykli w sklepie. Jak mówi przysłowie potrzeba matką wynalazków i pierwsze prymitywne zębatki zostały wydane zadowolonym klientom. Firma rosła, Suprox znalazł miejsce na rynku dla coraz większej ilości zębatek. Ostatecznie warsztat motocyklowy przekształcony został w małą firmę produkującą zębatki, dzięki pracy dzień i noc i twórczym pomysłom Rogera. Z biegiem czasu coraz więcej ludzi dołączyło do firmy, gdyż rosnący i coraz bardziej wymagający rynek potrzebował części coraz lepszej jakości. W 1975 roku firma miała własną nazwę produktu (Supersprox) i można było znaleźć jej zębatki na motocyklach Husqvarna Szwecja i Maico Niemcy. Współpracowano także z Triumph i Norton w Wielkiej Brytanii. Ta filozofia ciężkiej pracy i skupianie się na detalach została przekazana aktualnemu liderowi firmy DJ Maughfling, synowi założyciela.

Na fotografii Roger Maughfling podczas wyścigu z Londynu do Brighton na swoim klasycznym motocyklu. Zdjęcie z około 1950 roku.
Na fotografii Roger Maughfling podczas wyścigu z Londynu do Brighton na swoim klasycznym motocyklu.
Zdjęcie z około 1950 roku.

Supersprox jest niewątpliwie największym producentem zębatek motocyklowych w Europie, ale pasją Supersprox pozostaje produkcja specjalistycznych zębatek, jak Supersprox STEALTH. Produkt został wymyślony, opracowany i opatentowany przez firmę. Jest to produkt, który jest bardzo zaawansowany technicznie i stanowi prawdziwy postęp w technologii zębatek. Firma rozwija pomysły, współpracując z zespołami wyścigowymi KTM AG, Honda HRC i Yamaha. Produkty Supersprox zostały użyte w motocyklach 6ciu Mistrzów Świata w 2014 roku i 7miu Mistrzów Świata w 2015 roku.

Roger Maughfling i jego syn DJ Maughfling w 1983 na torze motocrossowym. DJ zaczął jeździć na motocyklu gdy miał 6 lat i nadal kocha motocykle.
Roger Maughfling i jego syn DJ Maughfling w 1983 na torze motocrossowym. DJ zaczął jeździć na motocyklu
gdy miał 6 lat i nadal kocha motocykle.

Supersprox ma 3 lokalizacje, główny zakład produkcyjny w Żytomierzu, Ukraina i Łowicz, Polska. Opracowali bardzo nowoczesny i zaawansowny technologicznie proces produkcji, który oferuje elastyczność i szybkość produkcji. 66 oddanych pracowników tworzy zespół firmy, który skupia całą swoją energię na produkcji zębatek. Przy średnim wzroście o 17% rocznie, od 2008 roku skupia się na technologii produkcji, firma nieustannie ulepsza design produktów. Współpraca z japońskimi i europejskimi producentami motocykli pomogła zdefiniować drobiazgowe skupienie się na szczegółach. Firma stale poszukuje sposobów, by stać się bardziej elastyczna w produkcji, przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów. Ta elastyczność pozwoli zaspokoić rosnące potrzeby ze strony klientów.

Malcolm Smith na Husqvarna w wyścigu w USA. Malcolm tego nie wiedział ale każdy nowy motocykl Husqvarny produkowany był na zębatkach Supersprox fabrycznie.
Malcolm Smith na Husqvarna w wyścigu w USA. Malcolm tego nie wiedział
ale każdy nowy motocykl Husqvarny produkowany był na zębatkach
Supersprox fabrycznie.

W 2007 roku otwarto Supersprox Inc (Riverside, Kalifornia). Firma jest w całości własnością Supersprox i ma jeden cel, aby przybliżyć produkt SupersproxStealth entuzjastom motocykli w Ameryce. Minęło 50 lat, od czasu, gdy Supersprox został dostarczany do USA jako wyposażenie fabryczne nowych motocykli Husqvarna. Jeźdźcy tacy jak Malcolm Smith i Steve McQueen prawdopodobnie używali produktów Supersprox na ich nowych motocyklach w tamtych czasach. Supersprox do dziś współpracuje z Husqvarna jako ich główny dostawca.

DJ Maughfling i zespół Supersprox w fabryce Żytomierz 2015. DJ (biała koszula i czerwony krawat).
DJ Maughfling i zespół Supersprox w fabryce Żytomierz 2015. DJ
(biała koszula i czerwony krawat).

Supersprox-Stealth jest opatentowanym na całym świecie produktem i zarejestrowanym znakiem towarowym. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie www.patft.uspto.gov i szukać patent numer 7481729 lub www.epoline.org i wyszukać numer patentu EP1573234.

Firma jest dumna ze swoich klientów:

husqvarnamotoconceptsbetamotorcycleshrcyamahafckym